Uncategorized

Brother cihazlarınızın Toner ve Drum Resetleme İşlemi

Piyasa da satılan çoğu yazıcı devam ettirilebilinir sarf malzeme temini yüzünden kullanıcaları yüksek maliyetler le karşılamaktadır.

Bu yazımızda elimden geldiği kadar tecrübelerimi de işin içine katarak en düşük maliyetle nasıl işin içinden çıkabiliriz beraber ona bakacağız.

Şimid elimden geldiği kadar genel resetlemeleri size en kolay yoldan tarif etmeye çalışacağım.

HL-2130 serisi

Üzerinde tek tuşu mevcuttur ve tüm işlemleri bu tuşla yapacağız.

 Şimdi yazıcımızı elektirik den bağlantısı nı keselim ve toner taktığımız kapağı açıkken o tek tuşa basılı tutarak yazıcımızı açalım.Tüm ışıklar yandıkdan sonra elinizi tuştan çekin. tekrar aynı tuşa 2 kere basın biraz bekleyin Ready haricindeki tüm ışıklar yanacaktır. bu doğru yolda olduğunuzu gösterir şimdi aynı tuşa 5 kere daha basalım error ışığı yanıp sönene kadar bekleyelim. Sonra toner kapağın kapatıp yazıcıyı kapatıp açalım.  bukadar.

Bir Fırsatını bulduğumda da vido sunu atarım.

Gelelim Ekranlı yani fotokopi li yada faks lı Brother serisine. mfc-7360 mfc-1811 gibi brother modelleri için geçerli yeni nesil brother modellerinde çalışmaya bilir onuda ilerki yazılarımda değineceğim.

Şimdi yazıcımız açıkken toner kapağını açıp sil/geri/cancel düğmesine basıp bunlar üç ayrı düğme değil her yazıcıda farklılık gösterir diye hepsi ni yazdım. sonra start yada kopyalama yada copy tuşuna basalım ekran boşalacaktır ekran boşaldı ise doğru yoldasınız demek. Eğer numaratör varsa direk 11 i tuşlayın kabul edildi yazısını gördüğünüzde işleminiz tamamdır. Cihazınızda numerik tuş takımı yoksa şayet yukarı aşşağı ok işaretini kullanarak 11 e gelip ok yada tamam düğmesine basın işlem tamamdır.

“$ s” üzerine$ s düşüncesi

  1. 3win8 download dedi ki:

    Çok güzel site

  2. PaulGuede dedi ki:

    teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir