Uncategorized

İos Ve Apple

Steve_Jobs garajdaki ilk portatip bilgisayarını yaptığında eminim attığı temellerin bu derece sağlam olacağını düşünmemiştir. Steve Jobs herzaman idolum olmuştur çünki bu mesleğe başladığım ilk dönemlerde bilgisayar yapı taşlarından olan işletim sistemini tekrardan mimarı olabilmek benimde hayalimdi. Bunu Steve Jobs en ileri seviyeye zaten taşımış ve gereksiz doneleri ayarları elinden geldiği kadar ortadan kaldırmış sistemi en hızlıya ve en kullanılabilir e adapte etmeyi son derece iyi başarmıştır. Hala daha Apple nin yeni çıkardığı teknolojilerde kurucusu Steve Jobs un imzaları mavcuttur. Her çıkarttığı teknolojiyle çitayı dahada yükseğe taşımaktadır. Yıllardır öncülüğünü korumaya da devam etmiştir.

Peki İos nedir?

Aslında ios da linux tabanlı kapalı kutu bir işletim sistemidir. 2012 yıllarında işsiz kaldığım bir dönemde İos un güvenlik sistemi olan İcloud u kırmayı başarmıştım. İcloud u bilen bilir. İcloud şifrsi unutulmuş bir cihaz faturanız da yoksa çöp haline gelir. Kırdığım dönemde 8 tane cihazın şifresini kırmıştım ve ertesi güne yeni cihazlar geldiğinde bulduğum açık kapatılmıştı. Güvenlik sistemleri beni son derece şaşırtmıştı. Ortada büyük bir gerçeğimiz var ios Piyasadaki en güvenilir işletim sistemidir. Ayrıca İos en problemsiz işetim sistemidir. Bunun sebebi apple yazılımcıları sizin başınıza gelebilecek tüm senaryoları değerlendirip ivedilikle sisteme güncelleme yapmalarıdır. Yani Apple sizin yerinize düşünebiliyor olmasıdır. Ama sanırım bu birazda ios kullanıcılarını tembelleştirmesidir. Çünki Android de linux tabanlıdır ve hemen hemen tüm yazılımları geliştrilebilir ve olabilecek tüm senaryoları sistemden son derece hızlı bir şekilde geliştirmenize ve değiştirmenize izin verir ama bu ios ta mümkün değildir.

İzmir’de yaklaşık apple ürünlerine 10 yıldır destek veriyoruz. Cihazınız garantili ise ve kullanıcı hatası ile servis noktasına gitmediyseniz bir probleminiz yok demektir. Ama kullanıcı hatalı ve garantisi geçmiş cihazlarınızı iphone imac mac macbook air gibi ürünlerinizi işiniz son derece zordur ve karşınıza çıkabilecek rakamlar son derece yüksektir. Kullanıcılar bu nokta da bizleri tercih ediyor ve hane bütçelerini son derece de iyi koruyoruz.

24 yıllık bir tecrübe ile İzmir bölgesinde Apple iphone şmac mac macbook macbook air gibi mactv gibi tüm ürünlere garantisi sonrası yada kullanıcı hatalı ürünlere destek vermekteyiz. Çözüm bulamasak bile ücretsiz danışmanlık yapıp yönlendirme yapıyoruz. Diğer servislere göre çözüm süremiz çok hızlıdır. Bunu da belirtmeden geçmeyeyim..

İletişim: 0 507 183 58 99

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir