Uncategorized

Brother MFC-9340CDW Renkli All-in-One Reset

Brother MFC-9340CDW Renkli All-in-One Yazıcınız, her TN-221 / TN-225 renkli kartuşun kaç sayfa yazdırdığını takip etmek için bir toner sayacıyla programlanmıştır . Yazdırılan sayfa sayısı kartuş (lar) için sayfa verimine ulaştığında, toner kartuşunu değiştirmenizi bildirir.

Sorun, çoğu zaman makinenin bunu yanlış anlayabilmesidir. Her yazdırma işi her rengin değişen miktarlarını kullanır ve bu nedenle toner kartuşlarında çok sayıda sayfa basılmasına rağmen bol miktarda toner olabilir. Bu, özellikle Brother MFC-9340CDW’lerini siyah beyaz yazdırmak için kullanan kişiler için geçerlidir.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, toner sayacını sıfırlayarak toner düzeylerini sıfırlamanız gerekir.

Ama önce, hangi renk kartuşlarının seviyelerinin sıfırlanması gerektiğini kontrol edelim:

1. Dokunmatik ekran ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan toner seviyesi simgesine basın.

2. “Toner Ömrü” düğmesine basın. Ardından her renkli kartuşun toner seviyelerini göreceksiniz. Ünlem işareti olanlar sıfırlanacaktır.

Şimdi hangi renklerin uyarıyı tetiklediğini bildiğimize göre, toner sıfırlama işlemine başlayabiliriz.

Brother MFC 9340CDW’nizde toner sıfırlama nasıl gerçekleştirilir:

1. Brother MFC 9340CDW makinenizi açın.

2. Dokunmatik ekranda “Faks” a basın.

Dokunmatik ekranın sağındaki ışıklı sayısal tuş takımındaki yıldız (*) tuşunu bulun ve üzerine bir etiket veya bant parçası yerleştirin. Bu, tuş takımı artık yanmadığında yıldız (*) tuşunu daha sonra bulmamıza yardımcı olacaktır.

3. Ana menüye geri dönmek için Ana Ekran düğmesine basın.

4. Üst kapağı açın.

Makinenin önündeki kardeş logosunun üzerindeki yivli kolu kullanın ve kaputu itin. Toner kartuşlarının görünür kalması için kapağı açık tutun.

5. Yıldız (*) tuşunu 5-7 saniye basılı tutun.

Dokunmatik ekranda toner sıfırlama menüsü açılana kadar bırakmayın.

6. Sıfırlamak istediğiniz renkli kartuşu seçin.

K = Siyah, C = Camgöbeği, M = Macenta, Y = Sarı,

STD = Standart Kapasite (Standart Verim), HC = Yüksek Kapasite (Yüksek Verim), S.HC = Süper Yüksek Kapasite (Süper Yüksek Verim)

7. “Sıfırla?” Bilgi istemine “Evet” i seçin.

“Evet” e bastıktan sonra, ekranda “Kabul Edildi” kelimesinin görüntülendiğini görmelisiniz. Sıfırlanacak başka bir toner renginiz varsa 6. ve 7. adımları tekrarlayın. Son renkli kartuşu sıfırladıysanız, 8. adıma geçin.

8. Ana Ekran düğmesine basın.

9. Üst kapağı kapatın.

Sıfırlama işleminin gerçekleştirilmesi için Brother MFC 9340CDW’nizin birkaç dakika bekleyin. Toner sayacı sıfırlandıktan sonra, dokunmatik ekran ana sayfayı görüntüler. Dokunmatik ekran ana sayfanızdaki toner seviyesi simgesine basın ve ünlem işaretlerinin gidip gitmediğini görmek için “Toner Ömrü” grafiğini kontrol edin.

Gerektiğinde toner seviyelerini sıfırlamak, paradan tasarruf etmenize ve israfı azaltmanıza yardımcı olarak uzun vadede size fayda sağlayabilir. 

Ayrıca, “Silindiri Değiştir” mesajı aldığınızda drum sayacınızı benzer şekilde sıfırlayabileceğinizi unutmayın. Brother MFC 9340CDW’de drumınızı nasıl sıfırlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir