Seo Nedir Google de Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

green Nisan 6, 2019 0 Comments

Aslında çoğumuz duymuştur internetten şu kadar satış yapmış. İşlerini bu kadar büyütmüş. İyi bir müşteri portföyü oluşturmuş gibi. Peki çoğumuzun duyduğu bu seo nedir?  Seo nun anlamı arama motoru optimizasyonudur. Yani sizin datalarınızı görsel ve metin olarak arama moturuna tanıtmaktır. Bu arama motoru optimizasyonu elbette herkez yapabilir çok ince noktaları olmasına rağmen bulunabilir olmanızı kendinizde sağlayabilirsiniz. Ama işin püf noktası biraz ustalık isteyen noktalardır. Örnek verecek olursak su satan bir firmasınız ve mahallenizde bulunabilir olmak istiyorsunuz. Şayet konuya hakim değilseniz maddi manevi bu işe sakın soyunmayın iyi bir yol haritası çizebilecek bir danışmanız varsa işiniz çok kolay. Mesela Konak akdeniz mahhallesi Su dendiği zaman yada o bölgede ki kişi iyi suyada damacana su gibi kendinizin yada seo uzmanınızın belirleyeceği sihirli kelime dediğimiz kelimeler sayesinde bulunabilir olmanız hem işiniz hem sizin için Çok iyi olacaktır.

Yani söyleyeceğim şudur ki eğer bir site yaptırıyorsanız SEO çalışmasını da muhakkak içinde isteyiniz. Ayrıca belirtmek isterim ki bazen piyasa da karşılaşıyoruz. Deniyorki 15 gün içinde google   de sizi ilk sayfada çıkarırız. Malesef seo çalışmasında çok sabırlı olmanız gerekiyor. Seo uzmanınıza ne kadar çok data verebilirseniz seo uzamnınız size o kadar fazla yardımcı olur. İyi bir seo uzmanı o kadar fazla kırıtere dikkat etmesi gerekiyor ki tüm sosyal hesapları ile birlikte sitenizi yönetmesi ve eşzamanlı olarak düzenli veri girişleri yapılması lazım ve içeriğinizin genellikle eşsiz olması lazım.

Artık günümüzdeki çoğu işte google sıralamısındaki yeriniz sizi ya ilerilere taşır yada işlerinizin çok kötü olmasını sağlar.

İyi ve sistematik bir çalışma ile işinizi hayallerinizdeki yerine taşımanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir